KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14023130
nr 1402 3130
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Skogslandkap. Signerad, daterad -73. Olja på duk, 24x33 cm. Yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:29:52
3/6 11:46:08